Bez kategorii
Wpisnabloga2
Dodano: 21 kwietnia 2022
W kategorii: Bez kategorii
Autor:

MAŁA I DUŻA MOTORYKA

Pewnie zauważyliście, że przy wyborze asortymentu na naszej stronie mamy zakładkę „mała motoryka” oraz „duża motoryka”.

Dużą motoryką określamy ruchy, które angażują duże mięśnie ciała. Czynności takie jak gra w piłkę, jazda na rowerze czy balansowanie na ruchomej desce będą służyć rozwojowi dużej motoryki.
Natomiast mała motoryka jak już się się domyślacie dotyczy manipulacyjnych funkcji ręki i bardziej precyzyjnych ruchów. Jeśli dziecko mierzy się z zaburzeniami małej motoryki może mieć trudności z pisaniem, rysowaniem i wycinaniem. Widoczne mogą być problemy z tzw. samoobsługą czyli umiejętnościami, które wymagają precyzyjnych ruchów takich jak zapinanie guzików czy wiązanie sznurówek. Dlatego w zakładce „mała motoryka” z pewnością znajdziesz zabawki, które można klikać, wciskać, przeciskać.

Dzięki mądrym akcesoriom dziecko rozwija się w trakcie zabawy. Jest mnóstwo zabaw rozwijających małą i dużą motorykę z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku. Pamiętajmy, że ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia. Może to być przypinanie spinaczy czy segregacja malutkich piłeczek za pomocą szczypiec kuchennych czy przeciskanie słomek przez durszlak. Mamy nadzieję, że inspirację do takich zabaw znajdziesz na Sensoryka dla Smyka, tak, aby później Twoje własne pomysły na zabawę same wskakiwały Ci do głowy.

Back to list